Kaip pasirinkti automatinį jungiklį

Kaip pasirinkti automatinį jungiklį

Automatiniai jungikliai plačiai naudojami elektros instaliacijoje ir skirstomuosiuose skyduose. Rinkoje yra daug jungiklių gamintojų ir įvairios informacijos, kada kuriuos jungiklius galima naudoti. Į ką reikėtų atsižvelgti naudojant automatinį jungiklį? Kaip atskirti profesionaliam naudojimui skirtus jungiklius nuo mažiau tinkamų gaminių?

Apsilankykite Klinkmann e-parduotuvėje ir išsirinkite tinkamą automatinį jungiklį.

Vietiniai leidimai ir plati montavimo nuorodų bazė

Leidimas užtikrina, kad gaminį galima naudoti skirstomuosiuose skyduose. Jungiklių nederėtų naudoti, jei nėra tinkamų vietinių leidimų ir montavimo nuorodų.

Rekomendacija Patikrinkite, ar automatiniai jungikliai plačiai naudojami jūsų vietos rinkoje, ir pasiteiraukite, ar gaminiui, kurį ketinate įsigyti, reikalingas vietinis leidimas ir ar jis egzistuoja.

Tarptautiniai sertifikatai

Sertifikatai patvirtina, kad gaminys iš tiesų buvo patikrintas. Pvz., DNV sertifikuoti gaminiai yra tinkami montuoti visuose DNV GL klasės laivuose ir nuo kranto nutolusiose vietose. Sertifikatai išduodami gaminių grupėms; labiausiai paplitę yra CCC, CE, CB, SAA, SGS, TUV, DNV, DVE, KEMA, UL. Gaminiai privalo turėti CE sertifikatą ir vieną tarptautiniu mastu pripažįstamą sertifikatą.

Rekomendacija Patikrinkite, ar gaminys turi CE sertifikatą ir bent vieną tarptautiniu mastu pripažįstamą sertifikatą.

Gaminio sertifikato leidėjas

Sertifikatą turi išduoti nepriklausoma organizacija, o ne pats gamintojas.

Rekomendacija Patikrinkite, ar egzistuoja reikiamas tarptautinis sertifikatas, paprašykite jo kopijos ir patikrinkite, ar jį išdavė ne pats gamintojas.

Standartų atitiktis

Dažniausiai automatinių jungiklių srityje naudojami standartai yra IEC/EN 60898-1, IEC/EN 60947-2 ir UL1077 (JAV rinkoje). Šie standartai skirti gaminio kokybei ir saugumui užtikrinti. Lietuvoje naudojami gaminiai privalo atitikti standartą IEC/EN 60898-1, o pramoniniai gaminiai – standartą IEC/EN 60947-2.

Rekomendacija Patikrinkite, ar įprastai naudojamas automatinis jungiklis atitinka standartą 60898-1 ir ar pramonėje naudojamas automatinis jungiklis atitinka standartą IEC/EN 60947-2.

Saugikliai ir kombinuotieji pertraukikliai: rinkitės A tipo, o ne AC!

AC tipo automatiniai jungikliai vis dar plačiai naudojami Šiaurės Europoje, tačiau jie gali aptikti tik kintamąją srovę ir į ją reaguoti. Tačiau namuose naudojame daug nuolatinės srovės įrenginių – šviesos diodų lemputes, skalbykles ir džiovykles su inverteriniais varikliais, 12 V nuolatinės srovės elektroninių prietaisų įkroviklius ir daugybę kitų. Tokie įrenginiai gali generuoti mišraus dažnio srovės nuotėkius, kurių negali aptikti AC tipo įtaisai, todėl automatinis jungiklis gali nesuveikti. Tai gali būti labai pavojinga žmonėms.

A tipo jungikliai gali aptikti pulsuojantį nuolatinės srovės nuotėkį ir optimaliai į jį reaguoti. Šiaurės Europoje A tipo jungikliai tapo standartu. Buitiniuose prietaisuose A tipo jungiklius reikalauja naudoti visi pagrindiniai gamintojai, pvz., „Bosch“, „Siemens“, ir tokios šalys kaip Šiaurės Europos šalys ir Vokietija (pvz., Vokietijoje AC tipo jungiklius naudoti visiškai uždrausta).

Rekomendacija Patikrinkite, ar gaminys atitinka A tipo reikalavimus, ne tik AC tipo. Greičiausias būdas tai padaryti yra rasti tinkamą žymą: A tipo gaminiai pažymėti dvigubos bangelės žyma, o netinkami AC gaminiai – vienos bangelės žyma (žr. piktogramas).

CHINT automatiniai jungikliai atitinka visus reikalavimus

CHINT aukštos kokybės ir rentabilūs skirstomųjų skydų komponentai atitinka visus anksčiau minėtus reikalavimus, jie Šiaurės Europoje plačiai naudojami pastatuose, pramonės objektuose, geležinkeliuose ir įvairiuose prietaisuose. Todėl CHINT komponentus yra saugu pirkti.

  • Pasaulyje pirmaujantis skirstomųjų skydų komponentų gamintojas
  • Atstovaujamas 140-yje šalių
  • Daugiau nei 35 tūkst. darbuotojų, 2019 m. apyvarta viršijo 10,5 mlrd. EUR
  • Yra tarp 50 didžiausių Azijos bendrovių
  • Atitinka kokybės standartus ISO 9001, ISO 14001 ir OHSAS 18001

Pasirūpinkite, kad naudotumėte patvirtintus automatinius jungiklius ir apsauginius komponentus, turinčius reikiamus leidimus, plačIą nuorodų bazę ir didelę naudojimo patirtį jūsų regione.

Įsitikinkite, kad automatiniai jungikliai būtų sertifikuoti nepriklausomos organizacijos, o ne paties gamintojo.

AC tipo automatiniai jungikliai negali aptikti nuolatinės srovės nuotėkio ir gali nesuveikti, o tai gali būti labai pavojinga žmonėms.

„Smart Infra“ – išmaniosios nuotekų sistemos

„Uponor“ nuotekų sistemoms reikalingas valdymo sprendimas, kurį lengva projektuoti ir prižiūrėti, taip pat prijungti prie kitų sistemų. Taikant viename įrenginyje įrengtą „Unitronics“ ekraną+loginius sprendimus ir įrankio programinę įrangą, „Uponor“ ir projekto tiekėjai gali greičiau suplanuoti, montuojant reikia mažiau vietos ir sumažėja darbo apimtis.

Skaityti