Didžiausia Suomijos Suonenjokio džemo gamykla valdoma naudojant AVEVA System Platform ir AVEVA Historian programinę įrangą

Valio gamykla Suonenjokio mieste yra didžiausias Suomijos uogų supirkėjas ir perdirbėjas. Gamykla per metus pagamina apie 14 milijonų kilogramų džemo. Be to, čia yra gaminama tyrė, marmeladas ir įvairūs įdarai kepiniams bei kitiems vartoti paruoštiems maisto produktams.

Valio Suonenjokio džemo gamyklai reikėjo patikimos ir lengvai prijungiamos gamybos kontrolės bei atskaitomybės sistemos.

Sistema buvo sukurta naudojant bendrovės Klinkmann teikiamą programinę įrangą Aveva System Platform. Gamybos linijos yra atskirai kontroliuojamos ir stebimos iš keturiolikos System Platform valdymo taškų. Duomenys apie gamybos linijų procesus gali būti siunčiami keliose vietose dirbantiems ekspertams, kurie reikiamą informaciją gauna tinkamu metu.

Duomenų kaupimo realiuoju laiku ir jų saugojimo sistema buvo sukurta pritaikius Aveva Historian duomenų bazę, kuri yra centralizuotos AVEVA System Platform dalis.

Gedimams atspari sistema kartu su AVEVA System Platform

Valio Suonenjokio džemo gamykloje visos linijos yra nepriklausomos, todėl kiekvienai iš jų reikalingas vietinis valdymo terminalas. Kiekvienoje linijoje gaminamas vis kitas produktas pagal individualų receptą. System Platform siunčia receptus į produkto gamybos automatizavimo sistemą, o pats gamybos procesas yra visą laiką kontroliuojamas. Tačiau kiekvieną liniją atskirai kontroliuojančios patalpos yra įrengtos taip, kad būtų galima kontroliuoti ir kitas gamybos linijas bei taip užtikrinti atsparumą bet kokiems gedimams.

– Visos System Platform, įskaitant AVEVA Historian duomenų bazę, dubliavimas užtikrina saugumą ir galimybę vykdyti operacijas net ir sugedus. Maisto pramonėje atsekamumas, t. y. anomalijų stebėjimas ir receptų tikrinimas, yra svarbus. Aveva Historian renka duomenis, dokumentuoja ir juos persiunčia, – teigė Valio Suonenjokio džemo gamyklos automatizavimo ekspertas Olli-Pekka Laitinen.

Svarbių duomenų dubliavimas užkerta kelią jų praradimui.

– Sistemos ir įrenginių virtualizacija suteikia galimybę atkurti ankstesnę sistemos būseną, kai to tik reikia. Taip užtikrinamas gamybos proceso nenutrūkstamumas net ir ypatingomis situacijomis, – kalbėjo Olli-Pekka Laitinen.

Numatytas valdymas iš kelių taškų ir būsimo jungiamumo poreikis

Valio Suonenjokio gamyklos sistemos sąsajos yra atviros, t. y. gali būti jungiamos prie įvairių kitų sistemų. Vykdant projektą buvo atsižvelgta į tai, kad gamyklos kontrolės sistemos yra sukurtos ir ateityje bus kuriamos skirtingų gamintojų. Tačiau rodikliai turi būti lyginami vienu metu, dėl to duomenys iš visų sistemų turi atsidurti toje pačioje vietoje.

– Produktų ir sprendimų gyvavimo ciklas yra ilgas, todėl kuriant sistemas bei procesus visuomet būtina žvelgti į ateitį. Klinkmann teikiami sprendimai yra lengvai jungiami prie įvairių sistemų, jų sąsajos yra gerai žinomos, atviros ir standartizuotos, – pareiškė Olli-Pekka Laitinen.

Be to, projekte dalyvaujančios šalys reikiamiems atnaujinimams ar pakeitimams atlikti gali prisijungti nuotoliniu būdu.

Sklandų programinės įrangos veikimą garantuoja darbuotojų apmokymas ir nuolatinė sistemos priežiūra. Kursus Suonenjokio džemo gamyklos personalui surengė bendrovė Klinkmann.

Valio Suonenjokio džemo gamykloje naudojama programinė įranga:

  • AVEVA System Platform
  • AVEVA Supervisor Client
  • AVEVA Historian
  • AVEVA Historian Client

Daugiau apie AVEVA Historian skaitykite čia