Programuojamųjų loginių valdiklių „Unitronics UniStream“ pritaikymas grūdinių kultūrų valymo – sandėliavimo įrenginiuose

Kodėl tai svarbu?

Nuėmus derlių labai svarbu laiku ir kokybiškai atlikti reikalingus grūdinių kultūrų apdirbimo procesus: tinkamą grūdų sandėliavimą, pirminį ar pakartotinį valymą, džiovinimą ir aktyvų vėdinimą. Tik tinkamai apdoroti grūdai gali ilgai išsilaikyti, neprarasti savo maistinių bei sėklinių savybių viso sandėliavimo metu. Jei visi apdirbimo procesai atliekami pagal reikalavimus, tuomet grūdų sandėliavimo procesas gali netgi pagerinti grūdinių kultūrų būklę.

Trumpai apie projektą paprašėme papasakoti darbus atlikusios įmonės UAB „Jumana“ atstovą.

AB “Lytagros” Grūdinių kultūrų valymo – sandėliavimo įrenginiuose, kurie yra Naujųjų Bernatonių kaime, netoli Raudondvario (Kauno raj.) buvo atliktas senos, susidėvėjusios ir nepatikimai veikusios įrangos keitimas nauja. Sumontuoti nauji jėgos ir valdymo skydai su visa reikiama įranga viduje, pakeista dalis valdymo kabelių, dalis daviklių.

Naujai įdiegtos sistemos privalumai

Prieš įrengimų valdymo sistemos atnaujinimą buvo naudojami du valdikliai su atskiromis valdymo panelėmis, informacija apie įrenginių būsenas ir matuojamus parametrus buvo išdėstyta po atskirus panelės langus. Dabar, po valdymo sistemos atnaujinimo, visa pagrindinė informacija ir matuojami parametrai sukomponuoti į vientisą vizualizaciją pagrindiniame PLV lange (analogiškai ir operatoriaus kompiuterio lange), todėl proceso stebėjimas yra daug patogesnis, informacija lengviau įsisavinama. Taip pat reikia paminėti, kad informacija valdymo panelėse buvo pateikiama tik rusų kalba, o dabar, po valdymo sistemos atnaujinimo, visa informacija operatoriui pateikiama lietuviškai.

Pagrindinės valdiklio funkcijos sistemoje:

  • Vykdyti sklandų pagal pasirinktą valdymo programą (automatinį) parinktų įrenginių paleidimą, stabdymą ir darbo ciklą. Parinkti įrenginiai turi startuoti ir sustoti pagal programos nurodytas sekas, vienas po kito su nurodytais uždelsimais.
  • Pateikti operatoriui informaciją, apie grūdų transportavimo linijose esančių sklendžių būsenas, bei nurodyti kurių sklendžių pozicijas reikia pakeisti, kai buvo pakeista darbo programa ( t.y. nurodytas kitas, nei prieš tai buvęs grūdų transportavimo kelias).
  • Sistemai užfiksavus gedimą, vykdyti sklandų įrenginių sustabdymą išvengiant grūdų linijų užsikišimo, užstrigimo ir pateikti operatoriui detalią informaciją apie užfiksuotą gedimą.
  • Vykdyti skysto kuro krosnies valdymą pagal nurodytą palaikyti temperatūrą grūdų džiovykloje.
  • Iš grūdų saugyklose esančių temperatūros matavimo modulių nuskaityti duomenis, juos apdoroti ir pateikti operatoriui ekrane.
  • Nuskaityti duomenis iš grūdų džiovyklos temperatūrų matavimo modulio.
  • Vykdyti grūdų džiovyklos valdymą, pagal parinktą darbo programą ir užpildymo lygį.

 

Jei rinktis – tai tik Unitronics!

Šiam projektui Unitronics Unistream valdiklis buvo pasirinktas dėl puikių techninių ir komercinių savybių. Pirmiausia, tai puikus kokybės ir kainos santykis bei nemokamas programinės įrangos paketas.

Lengvai įgyvendinamas WebServer funkcionalumas leidžia sutaupyti darbo ir kaštų, valdiklį naudojant vietoje klasikinės vizualizacijos sistemos.

Svarbiausia tai, kad Unitronics gaminiai nuolat atnaujinami, o prireikus gamintojas greitai suteikia reikalingą pagalbą. Kas gali būti geriau?

„Smart Infra“ – išmaniosios nuotekų sistemos

„Uponor“ nuotekų sistemoms reikalingas valdymo sprendimas, kurį lengva projektuoti ir prižiūrėti, taip pat prijungti prie kitų sistemų. Taikant viename įrenginyje įrengtą „Unitronics“ ekraną+loginius sprendimus ir įrankio programinę įrangą, „Uponor“ ir projekto tiekėjai gali greičiau suplanuoti, montuojant reikia mažiau vietos ir sumažėja darbo apimtis.

Skaityti