Nuotoliniu būdu valdomos automatizavimo sistemos katilinėse

Programuojamųjų loginių valdiklių „Unitronics Unistream“ pritaikymas

Unitronics_Boiler_House_Asiakastarina_1

Trumpas projekto aprašymas

Katilinėje SILTUMS įrengta šilumos gamybos sistema, kurią Druvos mieste (Saldus apylinkėje) pagamino „AGB Serviss“ – įmonė, kurios specializacija yra katilinių gamyba.

Valdybos pirmininkas Aivars Bundsens vertina tai, kad įgyvendinant Kuldygos šilumos tiekimo tinklo projektą darbas buvo planuojamas gerai suprantant technologinius procesus. „Dėl trumpų terminų darbo krūvis atrodė neįveikiamas. Tuščioje vietoje, kurioje buvo tik molio duobė, buvo pastatyta moderni katilinė, centralizuotai tiekianti šilumą gyventojams. Naujoje katilinėje įrengtas 1,5 MW medienos drožlių deginimo katilas“, – pasakojo A. Bundsens.

Po keturių mėnesių sunkaus darbo, nes gruodžio pradžioje darbams trukdė nuolatinis lietus, naujoji SILTUMS katilinė pradėjo veikti ir centralizuotai tiekti šilumą Kurmalės bendruomenės Priedainės kaimo gyventojams.

Katilinė eksploatuojama visiškai automatiškai. Pastato procesai kontroliuojami elektronine valdymo sistema. Jeigu pakeičiami numatytieji (iš anksto nustatyti) parametrai, atsakingas darbuotojas gauna įspėjimą(tekstinę žinutę). Nuotolinis valdymas vykdomas per modemą. Katilinėje yra vaizdo stebėjimo sistema, taip pat gaisro ir apsaugos signalizacijos sistemos. Dėl įmontuotos prijungtų IP kamerų duomenų apdorojimo sistemos valdiklis rodo vaizdą (transliuoja) realiuoju laiku ir gali atkurti garsą.

Daug naujos sistemos privalumų

Svarbiausias bet kurios energetikos įmonės plėtros veiksnys – kuo geriau aptarnauti savo tikslinę rinką. Atsižvelgdami į šią tendenciją ir į vietinės rinkos, į kurią iš pradžių orientavomės, ypatumus, ieškojome sprendimo, kuris padėtų padaryti mūsų produktą patrauklesnį klientams. Iš pradžių buvo nuspręsta sukurti vieną universaliąją sistemą, kuri tiktų visam mūsų katilų asortimentui. Po kurio laiko supratome, kad „Unitronics“ valdikliai yra daug universalesni ir lankstesni nei kiti panašūs gaminiai, todėl išplėtėme jų naudojimo sritį. Šiuo metu „Unitronics“ valdiklių grupė patenkina beveik visus mūsų automatizavimo poreikius, o ateityje planuojame išplėsti jų naudojimo sritį ir pritaikymo galimybes. Pavyzdžiui, planuojame pereiti prie „Unistream 10“ su didesniu 10 colių ekranu ir išplėstinėmis ryšio parinktimis.

Kodėl verta rinktis „Unitronics“?

Pirmiausia, tai patraukli „viskas viename“ gaminio kainodara, kuri labai svarbi vietos rinkoje.

Be to, privalumas yra kai kuriais atvejais net iš anksto integruota programavimo aplinka, nuo kurios nereikia atsijungti, kai su programuojamojo loginio valdiklio ar žmogaus ir mašinos sąsajos dalimi dirbama interneto režimu. Visos funkcijos yra viename įrenginyje. Tai pasaulinio lygio gaminys/sprendimas, kuris tikrai gali pakeisti bet kurią kitą panašią sistemą.

Kita svarbi ypatybė – „Unitronics“ gaminiai nuolat tobulinami, išleidžiama tiek programinės, tiek techninės įrangos atnaujinimų.

O svarbiausia – gamintojas klauso klientų ir naudotojų (šiuo atveju programuotojo) ir prireikus greitai suteikia reikalingą pagalbą. Tiesą sakant, net nežinau, ar yra dar nors vienas tiekėjas, kuris taip greitai teiktų pagalbą.

„Smart Infra“ – išmaniosios nuotekų sistemos

„Uponor“ nuotekų sistemoms reikalingas valdymo sprendimas, kurį lengva projektuoti ir prižiūrėti, taip pat prijungti prie kitų sistemų. Taikant viename įrenginyje įrengtą „Unitronics“ ekraną+loginius sprendimus ir įrankio programinę įrangą, „Uponor“ ir projekto tiekėjai gali greičiau suplanuoti, montuojant reikia mažiau vietos ir sumažėja darbo apimtis.

Skaityti