Лахта-центр

Įmonės „Klinkmann“ specializacija – sudaryti įvairių pardavėjų sąsają, kad būtų galima suderinti skirtingas automatikos ir daiktų interneto (IoT) technologijas.

Vienintelio pardavėjo, kaip ir kliošinių kelnių, era jau praėjo. Šiandien automatikos ir IoT sprendimų ieškanti įmonė turi dirbti daugybės tiekėjų „ekosistemoje“. Laimei, būtent tokioje aplinkoje klesti įmonė „Klinkmann“.

„Mes siūlome įvairių pardavėjų sprendimus tokiems klientams kaip originalios įrangos gamintojai (OEM)“, – aiškina įmonės generalinis direktorius Seppo Vähimaa. „Mes dirbame „ekosistemoje“ su nuosavu technikos centru ir bendradarbiaujame su savo partneriais bei įvairiais tiekėjais, siekdami sukurti sąsają su viena stebėjimo ir ataskaitų teikimo sistema.“

Įmonei „Klinkmann“ dirba apie 200 ekspertų įvairiuose biuruose Suomijoje, Baltijos šalyse, Rusijoje ir kitose NVS šalyse. Jie siūlo automatikos ir elektrifikavimo sprendimus ir teikia su jais susijusias paslaugas (įskaitant mašinų ir gamybos automatizavimą, pramoninį duomenų perdavimą ir IoT bei elektrinių plokščių komponentų ir energijos sprendimų technologijas).

„Mūsų partneriai yra tokie tarptautiniai gamintojai kaip „Aveva Software“, „Belden Hirschmann“ ir „Rockwell Automation“, – toliau teigia S. Vähimaa. „Mes padedame savo klientams kurti išmanias gamyklas, pilnas išmanios įrangos.“

VISI DUOMENYS – VIENOJE PLATFORMOJE

Integruodama įvairių tiekėjų protokolus ir sąsajas į vieną sistemą, įmonė „Klinkmann“ padeda savo klientams prižiūrėti savo įrangą ir prietaisus naudojantis viena platforma.

„Kai visi duomenys yra vienoje platformoje, priežiūra vyksta itin greitai ir ekonomiškai“, – sako S. Vähimaa. „Tikslas yra pašalinti prastovą, optimizuoti gamybos našumą ir pagerinti jos lankstumą. Mes savo klientams padedame sumažinti išlaidas, pagerinti našumą ir padidinti pelną.“

Pramoninė programinė įranga „Wonderware System Platform“ yra vienas iš pagrindinių įmonės „Klinkmann“ įrankių su įvairiais pagalbiniais klientų poreikiams pritaikytais moduliais. Jie apima pavojaus signalų pagalbinį paketą, automatikos informacijos paketą, pavojaus signalų laiko žymų gavimą iš programuojamųjų loginių valdiklių (PLV), serverio ar kliento ir tinklų sietuvų, bei programas „OPC Array Extractor“ ir „FTP Client Object“.

AUKŠČIAUSIOJO IŠ AUKŠČIAUSIŲ AUTOMATIZAVIMAS

Vienas iš svarbiausių įmonės „Klinkmann“ projektų buvo įmonės „Gazprom“ būstinė – aukščiausias Europos dangoraižis, 462 metrų aukščio, 87 aukštų „Lachta centras“ Rusijoje, Sankt Peterburge. Įmonė „Klinkmann“ pristatė konstrukcijai skirtus automatikos sprendimus, paremtus platforma „Wonderware“.

„Plataus masto „Lachtos centro“ technologijos yra integruotos į sistemos „Wonderware“ platformą“, – aiškina S. Vähimaa. „Mūsų kompetencija yra sąsajų ir ryšių tarp daugybės įvairių sistemų kūrimas, o automatikos sprendimai užtikrina veiksmingą valdymą ir ataskaitų kūrimą. Šias sąsajas paprasta prižiūrėti, o ateityje – plėsti ir keisti.

Šie sprendimai gali būti pritaikomi ir nedideliems pakavimo įrangos gamintojams, ir įmonėms gigantėms. Gamintojai gali sumažinti bendrąsias investicijas, integruodami jau esamas sistemas, greitai jas įdiegti ir anksčiau gauti teigiamų rezultatų.“ 

Straipsnio autorius DAVIDAS J. CORDAS

Skaitykite (anglų k.) visą žurnalą, kuriame publikuojamas šis straipsnis, čia.