Lanksti procesų automatizavimo sistema leidžia sutrumpinti projektų trukmę

Tradicinės procesų kontrolės sistemos yra brangios ir uždaros. Naujos funkcijos diegiamos įsigyjant atskirą, lygiagrečiai veikiančią gamybos valdymo sistemą.

Šiuolaikinės paskirstytos kontrolės sistemos yra našios ir lanksčios. Jos pagrįstos atviromis technologijomis ir turi puikiai suprojektuotas sąsajas, todėl jas integruoti į kitas sistemas ir tarp jų perduoti duomenis išties paprasta ir ekonomiška.

– Automatizuojant gamyklos darbą, į sistemos projektą turi būti įtrauktas ir IT skyrizus. Jeigu IT skyrius valdo visas tarpusavyje suderintas sistemas, pasiekiama keleriopos naudos. Klinkmann Oy sprendimų pardavimų vadovas Niklas Flykt pateikia kelis pavyzdžius: programišiai neturi galimybės pasinaudoti neteisėta prieiga, o seni vartotojų ID nebegalioja, tad duomenys yra pasiekiami tik įgaliojimus turintiems asmenims.

„Skaitmeninių dvynių“ praktinė nauda akivaizdi jau atliekant visuotinį diegimą

Rockwell Automation sukūrė FactoryTalk InnovationSuite produktų seriją, skirtą duomenų rinkimo, mašininio mokymosi, išplėstinės realybės (AR) ir pramoninio daiktų interneto (IoT) funkcijoms į gamyklų procesus sklandžiai diegti.

– Visuotinis diegimas atliekamas žymiai greičiau, kai programavimo užduotys vykdomos virtualiajame dvynyje, o procesai yra ištestuojami prieš imantis realaus kūrimo. Niklas Flykt teigimu, procesai gali būti kontroliuojami taikant virtualios realybės funkciją, kai matavimų duomenimis papildomas gamyklinis modelis su AR.

ProcessAutomation_article_1.jpg

Mažiau programavimo, daugiau parametrizavimo

Rockwell kontrolės sistema PlantPax DCS yra modulinė ir keičiamo mastelio, tad ją valdyti itin paprasta. Naudojant mažesnius įrenginius galima sukurti visos gamyklos sistemą, atnaujinamą vienu sykiu. Planavimo etape prioritetą reikėtų skirti saugumui.

– Rockwell PlantPAx 5.0 suteikia galimybę visą gamyklą valdyti naudojant vieną platformą ir taikant savaiminio diegimo (angl. plug and play) principą. Projektuoti yra paprasta, nes specialistui suteikiami parengti planai ir kodai, t. y. procesų valdikliai nukopijuojami tiesiai iš objektų bibliotekos. Bibliotekoje taip pat pateikiama informacijos apie įvairius mūsų partnerių įrenginius ir mašinas. Programavimo darbų žymiai sumažėja. „Užuot programavus, blokams pakanka suteikti reikiamus parametrus,“ – paaiškina Niklas Flykt.

Ta pati kontrolės aplinka gali būti sukurta ir kompiuteryje, ir operatoriaus terminale. IoT surinkti duomenys į debesį arba tam skirtą serverį perduodami užkoduotu ryšiu. Dirbtinis intelektas pagal surinktus duomenis sukuria ataskaitas, atitinkančias apibrėžtas teises. Šios ataskaitos perduodamos valdymo komandai. Darbinės duomenų ir klaidų ataskaitos taip pat gali būti siunčiamos įrenginio gamintojui (garantijos galiojimo laikotarpiu).

Klinkmann yra pramoninių automatizacijos ir elektrifikacijos sprendimų tiekimo lyderė Suomijoje.

Skaitykite daugiau apie procesų automatizacijos sprendimus ir susisiekite su Klinkmann ekspertais.