Ex tipo sertifikuoti ROSE korpusai – klientui parengtas sprendimas

Ex tipo sertifikuoti ROSE korpusai

ET-5286-Valmis-25

„Eurotank“ – tai degalams gabenti skirtų automobilinių cisternų gamykla, projektuojanti ir gaminanti ypatingus reikalavimus atitinkančias cisternas bei cisternines priekabas. Montavimui yra naudojami įvairūs korpusai, todėl „Eurotank“ kreipėsi į „Klinkmann“ dėl sertifikuotų Ex tipo ROSE korpusų tiekimo. Įmonė siūlo iš anksto sertifikuotus korpusus ir taip padeda klientams sutaupyti laiko bei pinigų.

Įmonėje „Eurotank“ šiuo metu dirba apie 40 žmonių. Įmonė turi klientų visame pasaulyje, bet pagrindinės jos rinkos yra Šiaurės šalys, Baltijos šalys, Rusija ir Danija.

„Mes gaminame puspriekabes, automobilines cisternas ir cisternines priekabas benzinui, dyzelinui, mazutui bei karbamidui gabenti. Mūsų cisternos gaminamos iš aliuminio, todėl jos yra šiek tiek lengvesnės nei įprastai ir ženkliai patvaresnės“, – teigė „Eurotank“ pardavimo vadybininkas Henrik Joki.

Naudojimui visiškai paruoštas produktas

Bendradarbiavimas tarp „Klinkmann“ ir „Eurotank“ prasidėjo tada, kai „Eurotank“ pradėjo ieškoti naujo korpusų tiekėjo.

„Ieškodami gerų variantų, aptikome Vokietijos gamintoją ROSE. Paaiškėjo, kad jie gamina mums tinkamo dydžio korpusus. Kartu su „Klinkmann“ darbuotojais pradėjome tyrinėti sprendimus, kuriuos būtų galima pritaikyti iš karto“, – prisiminė Joki.

„ROSE jau turėjo paruoštą konfigūraciją ir Ex sertifikatą aplinkos bei temperatūros klasėms, kurių mums reikėjo. Korpusus pirkti naudinga, kai tiekėjui jau yra išduoti atitinkami sertifikatai. Patiems gauti sertifikatus kainuotų gana daug, o turint nedidelį produktų kiekį kaina dar labiau išauga. O jei reikiami sertifikatai jau gauti, pristatymo procesas vyksta daug greičiau“, – paaiškino Joki.

Korpusai su trafaretine spauda ir „Eurotank“ spalvomis

Planavimo ir užsakymo procesas faktiškai prasidėjo nuo bendro „Klinkmann“ ir „Eurotank“ atliekamo ROSE katalogo tyrinėjimo. „Eurotank“ poreikius atitinkantis korpusas buvo sukurtas naudojant atitinkamą projektavimui skirtą programinę įrangą. Parengtas 3D korpuso vaizdas buvo išsiųstas į Vokietiją, kad jį įvertintų ROSE gamyklos projektuotojai. Galiausiai buvo nustatyta korpusų kaina.

„Susitarus dėl kainų, ROSE atsiuntė mums patvirtinti jų produktų specifikacijas. Viename iš korpusų projektuotojas pakeitė kelių angų vietas, todėl reikėjo dar kartą peržiūrėti vaizdus“, – prisiminė Joki.

„Korpusai turėjo sumontuotus iš anksto paruoštus Ex tipo gnybtų blokus, prie kurių galima tiesiogiai prijungti laidininkus. Taip pat buvo numatytos angos ir Ex tipo įvorės. Norėdami matyti savo įmonės spalvas, mes užsisakėme trafaretinę spaudą tiesiai ant korpuso“, – pasakė Joki.

Bendras mokymosi procesas

„Eurotank“ buvo labai patenkinti gavę paruoštus korpusus. Užsisakius viską iš vieno tiekėjo, visas procesas buvo daug spartesnis. Bendradarbiavimas su „Klinkmann“ vyko labai sklandžiai. Šiame procese abi įmonės mokėsi bendrai. Bendradarbiaujant su „Klinkmann“ ir ROSE, „Eurotank“ nereikėjo modifikuoti korpusų, taip pat nebuvo būtinybės kreiptis į Suomijos techninių tyrimų centrą (VTT) dėl jų sertifikavimo.

„Buvome vienas iš pirmųjų „Klinkmann“ klientų, užsisakiusių naudojimui visiškai parengtus modifikuotus korpusus, o visą darbą atliko patys ROSE specialistai. Be to, įsitikinome įmonės „Klinkmann“, atliekančios tiekėjo funkciją, lankstumu“, – pareiškė Joki.

„Bendradarbiavimas su „Klinkmann“ buvo labai atviras. Visas problemas galėjome spręsti kartu su ROSE. Kai buvo paruoštas pirmasis korpusas, tolesnis darbas vyko daug paprasčiau. Neabejoju, kad „Klinkmann“ specialistai nemažai sužinojo apie tokius dalykus kaip ATEX ir Ex, ir gavo patirties, kaip vykdyti panašius projektus ateityje.“ – teigė Joki.