CHINT komponentai poliklinikos žemos įtampos įvadiniams ir paskirstymo skydams

CHINT komponentai garantuoja patikimą elektros energijos paskirstymą ir valdymą Lietuvos poliklinikose.

Lietuvos medicinos įstaigose – ilgai lauktas elektros instaliacijos sprendimų atnaujinimas. 2019 metų vasarą UAB „Rikesta“ atnaujino įvadinius skydus, kuriems buvo panaudoti aukščiausios kokybės Chint sprendimai – reguliuojami NM8 serijos automatiniai jungikliai ir elektromechaninės pavaros.

„Daugiau nei dešimtmetį bendradarbiaudami su Lietuvos medicinos įstaigomis ir atnaujindami jų elektros instaliacijų sprendimus supratome, kad reikalingi itin patikimi sprendimai. Su Klinkmann techniniais specialistais parinkome tinkamiausius sprendimus medicinos įstaigai, kurie dažnai yra labai svarbūs jos funkcionavimui. Iš tikrųjų, Chint įranga atitiko visus reikalavimus, keliamus medicininės įstaigos tikslams. Dabar visuose projektuose stengiamės naudoti būtent CHINT įrangą“, – sako UAB „Rikesta“ gamybos vadovas Tadas Kazlauskas.

Projektas buvo įgyvendintas 2019 metų vasarą. Įvadiniai 0,4 kV elektros skydai buvo sumontuoti elektros skydinėje, esančioje vienoje iš pagrindinių Vilniaus poliklinikų. Įrengtas visus standartus atitinkantis automatinio rezervo įjungimo (ARĮ) skydas pastato reikmėms. Nuo ARĮ skydo prijungti dar 8 įvadinio paskirstymo skydai naujai projektuojamiems pastato aukštams.

Šis projektas buvo inicijuotas renovuojant esamą elektros instaliaciją ir įvadus, kurie buvo seni ir nebeatitiko elektros sunaudojimo poreikių, kurie per pastaruosius 2 dešimtmečius pasikeitė dramatiškai. Medicinos įstaiga yra itin priklausoma nuo elektros tiekimo nepertraukiamumo ir kokybės. Čia veikia itin jautrūs prietaisai, todėl į kabinetus elektros energija turi būti tiekiama apdairiai ir laikantis visų saugumo reikalavimų. Esant reikalui tam tikrose patalpose galima padidinti įtampą ir galią reaguojant į naujausių prietaisų technines specifikacijas. Visa tai tapo įmanoma pakeitus įvadinio paskirstymo skydus.

Naudojami šie Chint sprendimai:

  • automatiniai jungikliai: NM8 3p 400A, NM8 3p 250A, NM8 3p 160A, NM8 3p 125A, NM8 3p 100A; NB1H-63 10kA 3p C6A, NB1H-63 1p C6A;
  • elektromechaninė pavara: NM8 3p 400A 230VAC.

 

Apsilankykite Klinkmann e-parduotuvėje ir išsirinkite tinkamą automatinį jungiklį.

Kodėl CHINT? Daugybė pranašumų

UAB „Rikesta“ inžinieriai išskiria keletą privalumų:

  • Chint komponentus galima lengvai įsigyti iš Klinkmann sandėlių – greitas ir tikslus pristatymas gamybai, montavimui ir tolesniam aptarnavimui.
  • Chint komponentai pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu – atitinka nustatytą investicijų biudžetą;
  • Lietuvoje naudojami gaminiai privalo atitikti standartą IEC/EN 60898-1, o pramoniniai gaminiai – standartą IEC/EN 60947-2. Chint gaminiai atitinka visus ES taikomus techninius reikalavimus.


„Pirmą kartą Chint produktus išbandėme visiškai atsitiktinai dar 2008 metais, kai vienai medicinos įstaigai Vilniuje reikėjo nebrangaus ir kokybiško sprendimo. Sumontavome Chint sprendimus į įvadinius skydus, ir per tuos 12 metų nepasitaikė nė vieno defekto. Tokiu būdu įsitikinome, kad tai patikimi sprendimai ne tik „popieriuje“, bet ir realybėje. Nuo to laiko Chint naudojame ir kituose projektuose“, – sakė UAB „Rikesta“ gamybos vadovas T. Kazlauskas.

Darbas su medicinos įstaigų įvadais yra pilnas iššūkių

Pirmiausia reikia demontuoti esamus ĮPS ir ARĮ skydus, kurie buvo sumontuoti gana seniai, kartais nesilaikant saugumo reikalavimų ir techninių specifikacijų. Visa dokumentacija pasenusi, o kartais net pasimetusi, todėl inžinieriams reikia dirbti labai atidžiai. Toliau sumontuojami nauji saugiklių ir kirtiklių blokai, tripoliai automatiniai jungikliai, atvedami ir išvedžiojami laidai. Visur išmatuojamos varžos, parengiama reikalingi brėžiniai ir dokumentacija. Tada montuojami ĮPS, kurie prijungiami prie ARĮ skydo. Pastarasis užtikrina elektros tiekimą visam pastatui ir apsaugą nuo srovės šokinėjimų, trumpų sujungimų. Tokio lygio projektui reikalingi itin patikimi ir kokybiški sprendimai, atitinkantys visus standartus ir reikalavimus, numatytus techninėse specifikacijose ir projektuose. Kadangi tai valstybinė įstaiga, sprendimų kaina taip pat turi įtakos, nes renkamasi mažiausią kainą pasiūliusi įmonė. Chint įranga yra nebrangi, kokybiška, patvari, atitinkanti ES standartus – tiksliai taip, kaip reikalauja medicinos įstaigos.

Klinkmann yra oficialus Chint įrangos tiekėjas Baltijos šalims ir Suomijai. Klinkmann konsultuoja ir palaiko sistemas diegiančių partnerių įmones, skydų gamintojus, klientus, bei užtikrina gaminių tiekimo tęstinumą visą projekto gyvavimo laikotarpį.

CHINT automatiniai jungikliai atitinka visus reikalavimus

CHINT aukštos kokybės ir rentabilūs skirstomųjų skydų komponentai atitinka visus anksčiau minėtus reikalavimus, jie Šiaurės Europoje plačiai naudojami pastatuose, pramonės objektuose, geležinkeliuose ir įvairiuose prietaisuose. Todėl CHINT komponentus yra saugu pirkti.

  • Pasaulyje pirmaujantis skirstomųjų skydų komponentų gamintojas
  • Atstovaujamas 140-yje šalių
  • Daugiau nei 35 tūkst. darbuotojų, 2019 m. apyvarta viršijo 10,5 mlrd. EUR
  • Yra tarp 50 didžiausių Azijos bendrovių
  • Atitinka kokybės standartus ISO 9001, ISO 14001 ir OHSAS 18001

CHINT komponentai poliklinikos žemos įtampos įvadiniams ir paskirstymo skydams

Chint įranga yra nebrangi, kokybiška, patvari, atitinkanti ES standartus bei garantuoja patikimą elektros energijos paskirstymą ir valdymą, o tai viskas, ko reikia medicinos įstaigoms.

Skaityti daugiau →

Kaip pasirinkti automatinį jungiklį

Automatiniai jungikliai atlieka labai svarbią funkciją – saugo laidus nuo perkaitimo ir užsidegimo, o mus ir mūsų turtą nuo gaisro.

Skaityti daugiau →

Lanksti procesų automatizavimo sistema leidžia sutrumpinti projektų trukmę

Rockwell Automation sukūrė FactoryTalk InnovationSuite produktų seriją, skirtą duomenų rinkimo, mašininio mokymosi, išplėstinės realybės (AR) ir pramoninio daiktų interneto (IoT) funkcijoms į gamyklų procesus sklandžiai diegti.

Skaityti daugiau →