AVEVA MES – kas tai ir kodėl to reikia?

Aveva MES

Gamybos sektorius visada ieško sprendimų, kurie palengvintų darbą, padidintų efektyvumą, užkirstų kelią klaidoms ir prastovoms. AVEVA MES yra vienas iš tokių sprendimų.

Tai itin lanksti ir įvairiausiems gamybos sektoriams pritaikoma sistema, kuri padeda:

  • pagerinti bendrąjį efektyvumą iki 20 proc.
  • nepertraukiamo darbo laiką padidinti iki 30 proc.
  • penktadaliu sumažinti gamybos kaštus
  • produktyvumą padidinti iki 10 procentų.
  • iki 30 proc. pagerinama procesų kokybė, o kartu ir produktų kokybė, bei klientų aptarnavimas.


Atrodo stebuklinga sistema ta AVEVA MES… Iš tikrųjų, nieko stebuklingo čia nėra.

Kas yra AVEVA MES?

AVEVA MES (Manufacturing Execution System – gamybos vykdymo sistema) yra IT sprendimas, kurio tikslas – analizuoti gamybos duomenis, juos apdoroti ir planuoti procesus taip, kad efektyvumas būtų kuo aukštesnis. Teisingai suplanuoti procesai gamyboje mažina prastovų skaičių, o skirtingos gamybos procesų schemos leidžia greitai pakeisti gaminamus produktus. Paprastas valdymas užtikrina efektyvesnį operatorių ir vadovybės darbą, mažesnius „popierizmus“, kurie atima labai nemažai naudingo darbo laiko.

Kadangi AVEVA MES veikia „debesies“ technologijų pagrindu, procesus valdyti galima naudojantis bet kokiu įrenginiu, net ir išmaniuoju telefonu, fiziškai būnant toli nuo gamybos patalpų. Tai pagerina operatorių reagavimo laiką į gamybos procese kilusius incidentus.

AVEVA MES yra lanksti sistema, ji nesunkiai pritaikoma pačioms įvairiausioms gamybos įmonėms, nesvarbu, ar jos gamina maisto produktus, ar sudėtingus mechanizmus (kuo gamyba sudėtingesnė, tuo daugiau skirtingų linijų reikia sustyguoti).

Kas naudojasi AVEVA MES sprendimais?

AVEVA MES sistema yra skirta operatoriams ir vidutinio lygio vadovams, dirbantiems su gamybos procesų planavimu, kūrimu, vykdymu, kokybės kontrole. Tam tikromis dalimis gali naudotis ir aukščiausio lygio vadovai, tačiau jos apsiriboja duomenų analize ir statistika. Tai reiškia, kad vadovams svarbūs padidėjusio efektyvumo procentai, o ne staklių Nr. 15 OEE (bendras efektyvumas), o tuo labiau ne tų 5 daviklių, pritvirtintų prie „penkioliktų“ staklių siunčiami duomenys apie sustojimo laiką, pagamintų detalių skaičių, trūkstamų medžiagų tiekimo sutrikimus ir t.t.

AVEVA MES yra nesunkiai integruojama su ERP arba verslo valdymo programomis, kurios sujungia gamybinius procesus su darbuotojais, logistika ir, žinoma, finansiniais rodikliais.

Kodėl kiekvienai gamybinei įmonei reikalinga MES?

MES sistemų pasaulyje yra ne viena, tačiau AVEVA pasižymi ypatingu lankstumu ir paprastumu. Dėl to ji gali būti pritaikoma ir labai smulkiose gamybos įmonėse, ir milžiniškuose fabrikuose su itin sudėtingais gamybos procesais, robotizuotomis linijomis ir t.t. Priežasčių yra ne vien

1. AVEVA MES sumažina gamybos procesų laiką;
2. Sistema sumažina arba iš viso eliminuoja duomenų suvedimo laiką;
3. Pagerina produktų kokybę, nes visi procesai veikia tiksliau ir broko tikimybė mažėja;
4. Pagerina operatorių darbo sąlygas ir efektyvumą;
5. Padeda geriau suplanuoti gamybos procesus;
6. Sumažina gamybos linijų paleidimo laiką ir kainą;
7. Pagerina kelių procesų sinchronizaciją ir planavimą;
8. Sumažina darbų su popierinėmis ataskaitomis laiką, o kartais iš viso jį eliminuoja;
9. Padeda efektyviau naudoti žmogiškuosius resursus;
10.VEVA MES pateikia visus reikalingus duomenis vadovybei arba kitoms verslo valdymo sistemoms.
AVEVA MES diegia autorizuoti atstovai, įsigilinę į kiekvienos gamybinės įmonės poreikius ir darbo procesus. Juk šios sistemos tikslas – pagerinti efektyvumą ir užkirsti kelią galimoms gamybos klaidoms, prastovoms ir kitoms problemoms.

Energijos sąnaudų stebėjimas ir įžvalgos

Naudodami Klinkmann energijos matavimo sprendimus, gausite matuoklių ir energijos sąnaudų ataskaitas. Jomis vadovaudamiesi, energijos sąnaudas galėsite optimizuoti per kelias dienas, o ne per kelis mėnesius.

Skaityti daugiau →

Kaip padidinti veiklos efektyvumą taikant AVEVA sprendimus?

Pastarieji dveji metai parodė, kodėl apie gamybos operacijas turi būti pranešama tiksliai, jos turi būti lanksčios ir pritaikomos prie greitų pokyčių.

Skaityti daugiau →

AVEVA MES – kaip ir kada diegiama

Kai gamybos procesai netobulėja, o efektyvumas netenkina, logiškiausias sprendimas – įsidiegti MES sistemą. MES – tai Manufacturing Execution Systems – gamybos vykdymo sistemos.

Skaityti daugiau →

AVEVA Edge to Enterprise sprendimai suteikia galimybę valdyti visą gamybos procesą

Operations Control, visapusis operacijų valdymo įrankis, kuris yra AVEVA Edge to Enterprise strategijos dalis, yra ne vienas produktas, o iš kelių programų sudarytas sprendimas, kuris į vieną vaizdą efektyviai surenka anksčiau fragmentiškus ir neprieinamus duomenis.

Skaityti daugiau →

AVEVA InSight – Kaip gauti efektyvių įžvalgų iš bet kurio įrenginio?

Aveva Insight – debesų platforma nuo gamybos proceso duomenų rinkimo iki nuspėjamosios analizės ir verslo valdymo sprendimų priėmimo.

Skaityti daugiau →