Kaip gauti efektyvių įžvalgų iš bet kurio įrenginio?

Aveva Insight – debesų platforma nuo gamybos proceso duomenų rinkimo iki nuspėjamosios analizės ir verslo valdymo sprendimų priėmimo.

Aveva Insight

Neįprastais laikais reikia kitokių sprendimų. Kiekvieną dieną mūsų gyvenime atsiranda vis daugiau ir daugiau IT įrenginių, kurie kaupia duomenis ir mums reikalingi sprendimai kaip tuos duomenis apdoroti. Įmonėms, kurioms duomenų saugojimas debesyje atrodė tolima ateitis, Covid-19 situacija privertė greitai priimti sprendimus dėl duomenų perkėlimo į debesį. To pasekoje, dėl Covid-19 grėsmės, dvejų metų skaitmeninė transformacija buvo pasiekta per du mėnesius.

Tokios sparčios skaitmenizacijos paslaptis – profesionalūs ir darbui iš karto paruošti „debesies“ technologijų sprendimai. Duomenys surenkami į vieną internetinę platformą, susisteminami, analizuojami ir tinkamai atvaizduojami vizualiai. Taip sutaupoma daugybė laiko ir resursų. Aveva Insight yra specialiai tam sukurtas produktas.

Gamybos procesų iššūkiai

Šiandien bet kuriame gamybos sektoriuje susiduriama su panašiais iššūkiais, kuriems reikia parinkti tinkamiausius sprendimus.

Pavyzdžiui, pramonės įmonės susiduria su būtinybe suteikti darbuotojams nuotolinę prieigą prie duomenų gamyklos viduje, nes dabar darbuotojai dirba nuotoliniu būdu. Kitas svarbus aspektas yra bendradarbiavimas, tada kai darbuotojai mato tuos pačius duomenis, tačiau daro skirtingas išvadas. Neteisingos išvados gali įtakoti pelno praradimą. Kiekvienai pramonės įmonei svarbiausia įsitikinti, kad įrenginiai veikia kuo patikimiau, todėl galimybė nuspėti prieš kažkam įvykstant gali padėti sutaupyti ir pinigų, ir laiko.

Taigi, pabandykime plačiau apžvelgti šiuos iššūkius.

Vienodai vaizduojami duomenys

Gamybos procesų indikatoriai, istorikai (historians), ataskaitos, techninės priežiūros informacija – tai duomenys gaunami iš skirtingų prietaisų, nesvarbu, ar tai mažas variklis santechnikos mazge, ar didžiulės turbinos. Visi duomenys turi būti pateikiami vienodu formatu. Tik tada juos paprasčiau apdoroti ir analizuoti.

Tinkamai optimizuotas procesas

Sudėtinga optimizuoti procesą, jei negali išanalizuoti įvairių jo duomenų ir parametrų. Kai visi proceso duomenys yra žinomi ir analizuojami kurį laiką, iš karto galima spręsti, kuri gamybos proceso dalis gali būti pagerinta, sutaupyta resursų, o gal net atsiranda poreikis technologiniams ar personalo atnaujinimams.

Komandinio darbo sunkumai

Norint, kad komanda dirbtų efektyviai, būtina turėti priėjimą prie visų duomenų ir naudotis tais pačiais įrankiais. Gamybinėse įmonėse dažnai kolegos dirba su jiems priimtinais įrankiais ir programomis, kurios dažnu atveju būna skirtingos, todėl perimti jų sukauptą informaciją gali būti sudėtinga.

Darbas nuotoliniu būdu.

Inžinieriai, gamybos procesų analitikai, įvairūs aptarnavimo specialistai yra priversti dirbti nuotoliniu būdu. Tokiu būdu susiduriama su ne viena dilema, kaip gauti, apdoroti duomenis, kaip juos analizuoti ir priimti atitinkamus sprendimus. Nėra galimybės nueiti pas kolegą, kuris prie kavos puodelio pasidalintų patirtimi ar užmestų akį į kompiuterio ekrane rodomus duomenis. Dirbti reikia iš namų, todėl visi reikalingi duomenys ir informacija turi būti pasiekiama bet kokiu įrenginiu, prijungtu prie interneto.

Nuspėjamoji analizė
(anomalijų numatymas)

Kai procesas vyksta ne taip, kaip turėtų, eikvojami papildomi resursai, kenčia efektyvumas. Jei procesams vadovaujantis personalas galėtų laiku užkirsti kelią įvairiems trikdžiams, tai smarkiai pagerintų bet kurio proceso efektyvumą. Tai padaryti galima tik tinkamai analizuojant duomenis ir laiku gaunant informaciją apie susidariusias anomalijas gamybos procese. Naudodami Aveva Predictive Analytics galite aptikti gamybos ir įrenginių problemas, kol jos nesukelia gamybos sumažėjimo ir nuostolių.

Taigi, kad visi šie iššūkiai būtų įveikti, reikia tinkamai dirbti su gaunamais duomenimis.

Duomenys – svarbiausias rodiklis procesų optimizavime

Pirmiausia pakalbėkime apie duomenis ir kodėl jie tokie svarbūs. Nesvarbu, ar tai elektrinis variklis, ar vandens pompa, ar gamybos konvejeris – visi prietaisai turi galimybę rinkti svarbius duomenis.

Duomenų apdorojimas, analizė ir rinkimas atliekamas naudojant specialius įrankius, kurie vadinami istorikais (historians). Tai yra speciali duomenų bazė, skirta dirbti su duomenimis, turinčiais laiko žymę. Aveva turi daugybę gerai žinomų ir laiko patikrintų produktų, skirtų duomenų tvarkymui, vienas iš jų – Aveva Historian (ankstesnis Wonderware Historian). Turėdami daug sukauptų duomenų, kurie truko ilgą laiką, galime atlikti diagnostiką, trikčių (gedimų) šalinimą, procesų tobulinimą, energijos suvartojimą ir kitus svarbius rodiklius.Naudojant šiuolaikines debesies technologijas, duomenų rinkimas, apdorojimas ir analizė atliekami itin sparčiai ir efektyviai.

Taigi Aveva Insight yra įrankis/sprendimas analizei ir debesų platformai tuo pačiu metu. Savo duomenis galite pasiekti bet kada, iš bet kur ir bet kuriame įrenginyje.

Kodėl rinktis Aveva Insight?

Kompanija AVEVA yra žinoma visame pasaulyje dėl savo gamybos procesų optimizavimo sprendimų. Insight sprendimas yra paremtas debesies technologijomis ir gali atlikti labai daug gamybos procesų analizės darbų.

Sukaupti duomenys prieinami vos per kelias minutes

Sumažinkite laiko sąnaudas turėdami mobilią prieigą prie valdymo duomenų

Iki 30% prastovų sumažinimas suteikiant prieigą prie realaus laiko kritinių srities duomenų

30% sumažintos eksploatacijos išlaidos per įžvalgas gamybos patobulinimui

Pasak vartotojų atitinkamų išlaidų sumažėjimas net 65%

aprasta naudoti sistema ir greitas pasirinkimas skaitmeninės transformacijos pradžiai

Pramoninė segmentuota analizė visiems

Duomenų surinkimas

AVEVA Insight atpažįsta net 300 skirtingų gamybinių protokolų (Modbus RTU, ACSII, TCP, BACnet ir t.t.), todėl gali surinkti ir apdoroti duomenis iš pačių įvairiausių prietaisų ir sistemų. Tai gali būti automatiškai arba rankiniu būdu siunčiami duomenys (aktualu, kai yra surinktas tam tikras duomenų archyvas).

Duomenų susisteminimas.

Surinkti duomenys yra susisteminami juos priskiriant prie konkrečių procesų, mechanizmų. Tokiu būdu aiškiai galima matyti, kiek skirtingų procesų vyksta gamykloje. Kuo daugiau mechanizmų prijungta, tuo vaizdas apie gamyklos pajėgumus ir efektyvumą išsamesnis.

Duomenų analizavimas

Analizė vyksta pagal nurodytus kriterijus. Analizės tikslai taip pat gali būti skirtingi, pavyzdžiui, įvertinti efektyvumą, resursų panaudojimą, ieškoti anomalijų, nuspėti įrenginio eksploataciją ir t.t.

Mašininis mokymasis

Machine learning“ yra terminas, nusakantis galimybę dirbtiniam intelektui analizuoti duomenis ir pačiam kurti tam tikrus duomenų panaudojimo scenarijus. Gamybos srityje dirbtiniam intelektui pakanka kelias dienas analizuoti duomenis, kad rastų optimaliausią veikimo režimą ir pasiūlytų tam tikrus sprendimus. Šis procesas nuolatos tobulinamas, todėl su laiku duomenų panaudojimo galimybės plečiasi.

Pranešimai apie anomalijas

Jei gamybos procese kyla anomalija (kaista variklis, naudojama per daug elektros, mechanizmas nedirba pilnu pajėgumu ir t.t.), ji gali sukelti gamybos proceso griūtį. Jei laiku gaunamas perspėjimas apie kylančią anomaliją, galima nedelsiant reaguoti ir peržiūrėti gamybos procesą taip išvengiant anomalijos. Visa tai AVEVA Insight gali padaryti iš karto informuodama apie nestandartinę veiklą kiekviename, kad ir paprasčiausiame gamybos procese.

Ataskaitų ruošimas

Ruošti ataskaitas – gamybos technologų, priežiūros specialistų, remonto inžinierių užduotis, tačiau ataskaita gali būti netiksli, jei netinkamai įvertinami gauti duomenys. Gamybos specialistai dažnai naudoja skirtingas ataskaitų parengimo ir duomenų apdorojimo schemas, todėl dviejų skirtingų žmonių ataskaitos apie tą patį procesą dažnai skiriasi. Tokių netikslumų naudojant AVEVA Insight įrankius būti negali. Be to tai labai palengvina žmonių darbą ir taupo brangų laiką. AVEVA Insight sistemos tikslas – pateikti ataskaitas ir analizuoti duomenis iš įvairių pusių, todėl šios ataskaitos yra kur kas išsamesnės ir patikimesnės.

Duomenų saugumo užtikrinimas

Gal vieno variklio darbas ir neįdomus pramoniniu šnipinėjimu užsiimantiems asmenims, tačiau imant duomenis iš tūkstančio prietaisų, vaizdas apie įmonės gamybinius pajėgumus gali būti įdomus. Gamybinių duomenų saugumu verta rūpintis taip pat, kaip ir finansiniu, todėl debesies sprendimai su itin aukšto lygio kibernetinio saugumo sprendimais yra labai vertingi ir naudingi.

AVEVA Insight programą įdiegti lengva, ir užtrunka tik keletą valandų sistemai nustatyti ir kol sukaupiami pirminiai duomenys arba galite įkelti jau turimus duomenis. Tada visi procesai analizuojami ir optimizuojami kur kas greičiau. Su laiku surenkama daugiau duomenų, kurie leidžia dirbtiniam intelektui mokytis ir pateikti tam tikras strategijas bei įžvalgas dėl efektyvaus įrengimų naudojimo. Nuolatinė duomenų priežiūra leidžia išvengti įvairių problemų. Dėl šios priežasties AVEVA Insight sprendimas tinka ir nedidelei gamybinei kompanijai ir didelėms tarptautinėms kompanijoms, turinčioms dešimtis ar net šimtus skirtingų gamyklų.

Viskas, ko reikia – tik surinkti ir tinkamai apdoroti duomenis. Tai taip paprasta.

Kreipkitės į artimiausią Klinkmann atstovybę ir mes Jums pademonstruosime Aveva Insight Cloud, kad pamatytumėte ir sužinotumėte, kaip galite lengvai perkelti savo gamybos ataskaitas ir priežiūrą į debesies platformą – kad Jūsų skaitmeninės automatikos debesies programa būtų paleista vos per kelias valandas.

Pažinkite mus iš mūsų sėkmės istorijų